Bon Žur je späť! V najnovšej epizóde sa od Jana Kmecová dozviete čo-to o dátovej žurnalistike. Dávid Pásztor , Jakub Doubek a Tomáš Hrivňák zistia všetko o tom, kde dáta hľadať a ktoré témy sa hodia na grafické spracovanie.


 

V tohtotýždňovom #BonŽur privíta Tomáš Hrivňák oceňovaného fotografa Jiřího Salíka Slámu. V našom podcaste sa dozviete, či nie je regionálna fotožurnalistika po rokoch nuda, a ako sa vyberajú fotografie do súťaže #CzechPressPhoto.


 

#Bonžur je v novom roku späť a odštartuje epizódou s výnimočnými dokumentaristami Matejom Šultcom a Tomášom Davidovom, ktorí natočili hodinový film Uctievači diabla. Ich dokument je o genocíde jezidov, ktorú v Iraku pácha samozvaný Islamský štát. O tom, čo znamená byť na zlej strane konfliktu, či kto sú fixéri sa dozviete v najnovšej časti nášho podcastu o žurnalistike.


 

V okrúhlom desiatom dieli podcastu o žurnalistike #BonŽur sa dozviete viac o videohernej žurnalistike🎮. Rozprávať o nej bude Filip Voržáček z portálu Czechgamer.com. Ako vznikajú herné recenzie a čo má spoločné sušené mäso s hraním videohier sa dozviete v najnovšom Bon Žure s Tomášom Hrivňákom a Jakubom Doubkom.


 

Ako sa pokrýva výnimočná situácia v rozhlase? Ako sa zachová novinár počas traumaplánu a aké je to vysielať naživo s minimom informácií v rukách? Tieto a mnohé ďalšie otázky zodpovie v najnovšom #BonŽur redaktor Český rozhlas, Petr Tichý.


 

V najnovšom dieli podcastu o žurnalistike #BonŽur diskutujú Jakub Doubek a Tomáš Hrivňák s Dávidom Pásztorom o úskaliach tvorby rozhovoru. O tom, čo stretlo Dávida pri jeho interview s významnou postavou Nežnej revolúcie, Michalom Horáčkom, sa dozviete v aktuálnom Bon Žure!


 

V tomto dieli podcastu o žurnalistike Bon Žur poctí Tomáša Hrivňáka a Dávida Pásztora svojou prítomnosťou historicky prvý hosť. Reč je o Matejovi Hudákovi, ktorý za svoj dokument získal ocenenie českého Syndikátu novinárov. Viac sa dozviete v najnovšom Bon Žure.


 

V najnovšej epizóde podcastu o novinárčine Bon Žur sa Dávid Pásztor a Jakub Doubek pýtajú Tomáša Hrivňáka na jeho skúsenosti s fotením tenisového turnaja zo série ATP 500 vo Viedni. Ako vyzerá celý proces novinárskeho pokrývania turnaja takýchto rozmerov a aké grimasy robia tenisti pri hre sa dozviete v aktuálnom Bon Žure.


 

V novom dieli žurnalistického podcastu Bon Žur sa Tomáš Hrivňák bude rozprávať s Dávidom Pásztorom a Jakubom Doubkom o jednom špeciálnom stožiari, ktorý vyrástol pred slovenským parlamentom. Tému, ktorá v lete otrialsa satirickými webmi v celej krajine ako prvý priniesol Jakub. Neskôr na ňu nadviazal aj Dávid, v úplne inom médiu.


 

Vo štvrtom dieli novinárskeho podcastu Bon Žur sa premiérovo stretne celá svätá trojica. Jakub Doubek s Tomášom Hrivňákom vyspovedajú Dávida Pásztora o tom, čo je to investigatívna žurnalistika. Dozviete sa prečo je aj buchnutie dverami výpoveďou zdroja a načo môže niekomu byť desať ton psích granúl.


 

V tretej epizóde podcastu Bon Žur sa Tomáš Hrivňák rozpráva s Jakubom Doubekom o jeho reportáži z kláštora Katarínka, o ktorého konzerváciu sa snažia kresťanskí dobrovoľníci. Ako ateista sa popri práci musel vyrovnávať s vlastnými predsudkami. S čím súviseli a ako sa s nimi popasoval sa dozviete v najnovšom Bon Žure.


 

V druhej epizóde podcastu Bon Žur diskutujú Jakub Doubek s Tomášom Hrivňákom o reportážach. Tomáš predstaví pozadie tvorby svojho longformu o suchu a trochu sa pri tom rozkecá. Tému reportáží sme sa preto rozhodli rozdeliť do dvoch epizód. Jakub poslucháčom porozpráva o svojej reportáži už nasledujúcom Bon Žure!


 

V prvom dieli podcastu Bon Žur sa dvaja Košičania Tomáš Hrivňák a Dávid Pásztor budú rozprávať o najstaršom maratóne v Európe, ktorého 96. ročník jeden z nich fotil a druhý s radosťou vynechal. To ako sa podobný event fotograficky pokrýva a prečo by to niekto robil sa dozviete v nasledujúcej epizóde.